Контакты
Новости
Наши партнеры

Як показує практика, багато жінок часто стикаються з неприємними відчуттями внизу живота. Це викликано в основному болем в яєчниках. Крім цього біль в яєчниках може також супроводжуватися і неприємними хворобливими відчуттями внизу спини і живота. Звичайно ж, при виникненні перших же симптомів варто звертатися до фахівців, але більшість чомусь цього не робить, сподіваючись, що це «тимчасово» і «саме пройде». Інші просто йдуть в аптеку і, не знаючи справжньої причини болю, починають займатися самолікуванням. Все це тільки посилює проблему і шкодить Вашому здоров’ю. Безумовно, в обов’язковому порядку при болях в яєчниках варто відразу ж звертатися до гінеколога. Правда, нам би хотілося описати головні хвороби, які можуть викликати біль в яєчниках — росповість Наталія Грейс в Києві.

Що це таке?

Звичайно, перш ніж розбиратися, що може викликати хворобливі відчуття внизу живота, давайте розберемося, що взагалі є яєчники. До слова, це жіночі статеві залози (парні), які мають овальну форму і знаходяться в порожнині малого тазу. Розташовуються яєчники по обидва боки від матки і виробляють при цьому спеціальні жіночі гормони (гестагени і естрогени). До слова, дані гормони досить часто беруть участь в лікуванні захворювань статевих жіночих органів, деяких ракових захворювань, а також для притуплення симптомів менопаузи або ж при загрозливому аборті.

 

Можливі причини болю в яєчниках:

1. Аднексит — запалення яєчників, збудниками якого можуть бути уреаплазми, кандида, хламідії і мікоплазми (в основному, це ріжучі або колючі болі внизу живота і в яєчниках).

2. Оофорит — запалення придатків яєчників (супроводжується болями внизу спини і живота, а також різкими болями в яєчнику, слабкістю, підвищеною дратівливістю, слабкістю, порушенням сну, зниженням рівня працездатності).

3. Досягнення кісти або пухлини великих розмірів, тим самим провокуючи біль в яєчниках і ниючий біль внизу спини.

4. Овуляція — етап менструального циклу, вихід з фолікула яєчника зрілої яйцеклітини в черевну порожнину.

5. Апоплексия яєчника — процес крововиливу в яєчник, після чого відбувається розрив статевої залози, а також крововилив в черевну порожнину.

6. Позаматкова вагітність — прикріплення плоду поза стінок матки (переймоподібний біль в яєчнику, біль у нижній частині спини і живота).

7. Мимовільний викидень — кровотеча з матки, вихід плода (супроводжується сильними болями в яєчниках і болем у нижній частині спини).

8. Загин матки (болі внизу спини).

9. Опущення або випадання матки (біль в області яєчників, внизу спини і живота, відчуття тиску в кишечнику).

Діагностика проблеми
Безумовно, безліч з перерахованих вище захворювань і патологічних станів потребують термінової діагностики та лікування. Саме тому при появі болю в області яєчників варто негайно звертатися до фахівця — жіночому гінеколога. Як правило, фахівець проводить гінекологічний огляд, УЗД, пальпацію живота, діагностичну лапароскопію і інші обстеження, при необхідності. Варто помітити, що вищенаведений список причин болю в яєчниках є не завершеним, тому причин, що викликають хворобливі відчуття може бути більше.