Контакты
Новости
Наши партнеры

Практично кожна жінка стикається з гінекологічними захворюваннями. Жіночі хвороби вражають статеві органи, а також репродуктивну систему жінки — матку, яєчники, придатки тощо. Чим раніше жінка помітить у себе ознаки того чи іншого захворювання, тим успішніше буде його лікування. Щоб виявити гінекологічне захворювання, необхідно раз на півроку проходити огляд у лікаря-гінеколога. Однак якщо жінка помітить у себе симптоми захворювання, вона повинна відразу ж звернутися до лікаря. На жаль, деякі захворювання важко визначити самостійно, так як вони можуть протікати приховано. Гінеколог зможе їх виявити при огляді або при вивченні мазка.

При прихованих захворюваннях жінка не відчуває болю в животі, у неї може не бути ніяких відхилень в менструальному циклі, а вагінальні виділення можуть нічим не відрізнятися від нормальних.

Іноді, щоб виявити те чи інше захворювання, необхідно пройти обстеження у гінеколога, здати біохімічний і загальний аналіз крові, аналіз сечі і гінекологічний аналіз на визначення цитології і мікрофлори.

Симптоми гінекологічних захворювань

На щастя, більшість жіночих хвороб протікає з яскраво вираженою симптоматикою. Найчастіше такі захворювання виникають в результаті зміни природної мікрофлори: в неї проникають патогенні бактерії і мікроорганізми. До того ж, нерідко хвороби передаються статевим шляхом.

Існують захворювання, які розвиваються внаслідок порушення діяльності статевих залоз внутрішньої секреції. В результаті цього у жінки порушується гормональний фон. Також гормональні порушення можуть провокувати деякі захворювання, ускладнений перебіг вагітності, родовий процес або післяпологовий період. В результаті порушення гормонального фону можуть розвинутися різні пухлини: яєчників, матки, маткових труб тощо. На жаль, пухлини можуть бути як доброякісними, так і злоякісними. До таких захворювань потрібно ставитися дуже серйозно, адже є велика ймовірність того, що можуть виникнути різні ускладнення говорить Константин Бакшт  Одеса, на семінарі.

Спровокувати жіночі захворювання можуть різні фактори:
 Хронічна втома. Сучасна жінка дуже часто бере на себе багато обов’язків:
робота, будинок, сім’я. Через це у неї практично не залишається часу на відпочинок. А часте перевтома може призвести до розвитку багатьох захворювань, в тому числі і до тих, які передаються статевим шляхом. Постійні емоційні стреси. Також часто багато гінекологічні захворювання виникають через сильних стресів. Зниження імунітету і неправильне харчування — ці два фактори можуть привести до порушень в жіночої репродуктивної системи.

Вище вже згадувалося про те, що найчастіше гінекологічні захворювання мають свою симптоматику.
Найпоширеніші симптоми:
Виділення з піхви. Ця ознака характерний майже для всіх гінекологічних захворювань. Варто відзначити, що виділення, як правило, рясні. При цьому виділення можуть бути як зі зміною звичного кольору, консистенції і запаху, так і без цього. Вони можуть бути у вигляді слизу або Белей. Кровотеча зі статевих шляхів. Деякі гінекологічні захворювання супроводжуються кровотечами. Кровотечі можуть бути різними: рясними або ледь помітними. Тому при появі кровотеч жінка повинна негайно звернутися до гінеколога. Больові відчуття. На запущених стадіях гінекологічних захворювань жінка може скаржитися на болі різного ступеня тяжкості. Болі можуть носити різний характер: колючий, ниючий, ріжучий, тягне або гострий. Болі можуть локалізувати в області спини, живота. Порушення менструального циклу. При деяких гінекологічних хворобах порушується менструальний цикл. Найчастіше це відбувається при тих захворюваннях, які спровоковані порушенням гормонального фону. Порушення роботи репродуктивних органів. Іноді при гінекологічних захворюваннях страждають сусідні органи.

Запальні процеси статевих органів Найчастіше лікарям-гінекологам доводиться стикатися з різними запальними процесами, в які залучені органи репродуктивної системи, найчастіше яєчники. Для розвитку такого захворювання досить звичайного переохолодження або потрапляння бактеріальних або патогенних мікроорганізмів в статеві органи.

Найчастіше це захворювання зустрічається у жінок, яким виповнилося 45 років. М’язові клітини починають розростатися в стінки матки. При цьому хвороба протікає безсимптомно. Немає ніяких больових відчуттів, а також немає вагінальних виділень. Однак можуть бути рясні менструальні виділення.

Пухлина або кіста яєчників

При цих захворюваннях завжди присутні рясні менструальні виділення. Інших симптомів немає. Тому захворювання діагностують при гінекологічному огляді. І чим раніше воно буде виявлено, тим легше його буде вилікувати. Ось чому дуже важливо відвідувати гінеколога раз на півроку.

Розвиток злоякісних пухлин
Ракові пухлини може провокувати вірус папіломи людини. Дуже часто він призводить до розвитку раку шийки матки. Але не дивлячись на те, що існує безліч онкологічних захворювань репродуктивної системи, при своєчасному виявленні вони легко піддаються лікуванню.

Сталий порушення менструального циклу Менструальний цикл може змінюватися протягом усього життя жінки. Однак якщо він змінюється дуже різко, то можливо жінка страждає від вторинної аменореї. Таке ускладнення нерідко виникає після запального процесу, який зачіпає яєчники. Такі ускладнення негативно позначаються на здатності жінки зачати або виносити плід. Якщо вчасно не почати лікування навіть найпростіших гінекологічних захворювань, це може привести до дуже негативних наслідків. Захворювання можуть торкнутися інші репродуктивні органи або ж привести навіть до безпліддя. Практично всі захворювання на початкових стадіях піддаються успішному лікуванню. Тому дуже важливо не пропускати планові візити до гінеколога два рази на рік. Також до лікаря необхідно звернутися, якщо вас щось турбує: біль в низу живота, кров’яні виділення, нехарактерні виділення з піхви, свербіж або печіння в області піхви і статевих органів.

Щоб уникнути багатьох гінекологічних захворювань, охороняйтеся під час статевого акту з малознайомим партнером. Також намагайтеся не перевтомлюватися, уникати стресових ситуацій. До запальним процесам може привести переохолодження. Тому завжди одягайтеся по погоді, а в холодну пору року носіть верхній одяг, яка прикриває поперек і попу.