Контакты
Новости
Наши партнеры

Депресія — одне з найтяжчих психічних захворювань, яке лікує лікар-психіатр. Якщо запустити ситуацію, то найчастіше вона закінчується трагедією. Суїциди — найбільш частий підсумок хвороби.

Глибока депресія — це недуга, який вражає і тіло, і душу. Впливає хвороба на всі аспекти життя починаючи з апетиту і закінчуючи проблемами зі сном.

Люди, перебуваючи в депресивному стані часто не припиняють трудову діяльність, відкладаючи лікування. Як наслідок — посилюється дратівливість, стомлюваність, починаються труднощі з концентрацією уваги. Психічні розлади при відмові від медичного лікування знижують продуктивність праці – говорить Наталія Грейс в Києві.

На особливу увагу заслуговує одна з форм захворювання — прихована депресія. Вона маскується під різними соматичними проявами. Поставити правильний діагноз в такому випадку непросто, для цього необхідно найбільш ретельне обстеження. Депресивний стан пацієнта, найчастіше, залишається не помічено оточуючими. З прихованою депресією до лікаря психотерапевта в більшості випадків звертаються в останній момент, пройшовши велике дослідження, що відноситься до зовнішніх проявів недуги.

Однак, нерідко цим терміном називають провісники депресії (апатичний стан), які не вимагають медикаментозного втручання. Зниження настрою, апатія, людина не може себе змусити щось робити, не звертає уваги на те, що відбувається навколо. Депресія — переважно жіноче захворювання. 2 пацієнтів — представниці прекрасної статі. Проте впорається з недугою у чоловіків значно складніше часто апатія переростає в пристрасть до наркотиків або алкоголю. Першими проблему виявлять члени сім’ї. І тут важлива увага близьких, від їх заходів залежить перебіг хвороби.

Ряд профілактичних заходів допоможуть уникнути емоційного розладу. Перше, що потрібно внести в своє буденне розклад — рухова активність. Спортзали, басейни або просто прогулянки на свіжому повітрі.

Вченими встановлено, що люди, які займаються творчістю, краще концентрують енергію і сили. Це дозволяє подолати перешкоди і вирішити внутрішні і зовнішні конфлікти. Вся справа в тому, що раціональні рішення людина приймає завдяки лівій півкулі мозку. Права ж відповідає не за логіку, а за емоції. Включаючи в роботу права півкуля, людина здатна подивитися на проблему з іншого боку і інтуїтивно розв’язати цю проблему.

Позитивний вплив на людину надасть і кольоротерапія. Вченими доведено — вплив яскравих кольорів на психіку рівно сильно впливу сонячних променів. Одягатися в теплі тони, включати світло на максимальну яскравість, уникати темні інтер’єри — прості способи підняти настрій. Зміна харчової поведінки також допоможе уникнути нудьги. У раціон необхідно включити:

— м’ясо
— банани
— морепродукти
— гострий перець
— горіхи
— шоколад
— овсяна та гречана каші
— яйця
— сир
Депресія — захворювання дуже поширене. Психіатри кажуть, 43% людей на планеті переживають цю недугу. 25% хоча б раз стикаються приступом гострого депресивного стану.

Близько 80% пацієнтів, з діагнозом «клінічна депресія», успішно виліковуються при своєчасній діагностиці, втручанні лікарів і підтримки друзів і рідних.