Контакты
Новости
Наши партнеры

Стадії СНІД-асоційованої лімфоми.
Після діагностування СНІД-асоційованої лімфоми проводяться тестування для визначення того, поширилися чи ракові клітини по лімфатичної системи і інших частин тіла.

Процес виявлення ракових клітин в лімфатичну систему або інших частинах тіла називається стадіювання. Інформація, зібрана в процесі стадирования, визначає стадію хвороби. Щоб правильно призначити лікування, необхідно знати стадію хвороби. Зазвичай СНІД-асоційовану лімфому діагностують уже на пізніх стадіях. В процесі стадирования зазвичай використовуються наступні тести і процедури:

Комп’ютерна томографія: це процедура твори серії детальних знімків внутрішніх частин тіла, які робляться під різними кутами. Знімки робить комп’ютер, приєднаний до рентген-апарату. Барвник може впорскуватися в вену або проковтуватися, щоб органи або тканини тіла відображалися більш чітко. Ця процедура також називається комп’ютеризованої томографією або аксиальной комп’ютерною томографією.
ПЕТ (позитронно-емісійна томографія): метод дослідження внутрішніх органів, спрямований на виявлення в організмі клітин злоякісної пухлини. Невелика кількість радіоактивної глюкози впорскується в вену. Під час обертання ПЕТ-сканера навколо тіла пацієнта виконується серія знімків, які характеризують розподіл глюкози в організмі. На знімках клітини злоякісної пухлини відображаються більш яскравими, оскільки вони більш активні і поглинають більше глюкози, ніж здорові клітини.
МРТ (магнітно-резонансна томографія): процедура, яка використовує магніт, радіохвилі і комп’ютер для твори серії деталізованих знімків внутрішніх органів. У вену пацієнта впорскується речовина під назвою гадолиний. Гадолиний збирається навколо ракових клітин, тому на зображенні вони виявляються більш яскравими. Ця процедура також називається ядерно-магнітно-резонансною томографією.
Аспірація кісткового мозку і біопсія: взяття проби спинного мозку, крові і невеликих частинок кістки під час введення порожнистої голки в тазову або грудну кістку. Лікар досліджує кістковий мозок, кров і частки кістки під мікроскопом в пошуках клітин лімфоми.
Люмбальна пункція: процедура, яка використовується для збору спинномозкової рідини з хребетного стовпа. Під час пункції голка вводиться в хребетний стовп. Процедура також називається поперекової або спинномозкової пункції.

Люмбальна пункція. Пацієнт лежить на столі, зігнувши ноги в колінах. Спинальная голка (довга, тонка голка) вводиться в хребетний стовп в області попереку для взяття спинномозкової рідини (спинномозкова рідина на малюнку показана блакитним кольором). Цереброспинальная рідина відправляється на дослідження в лабораторію.

Біохімічне дослідження крові: Виявлення в крові кількості певних біохімічних речовин, що виробляються різними органами і тканинами організму. Відхиляється від норми (занадто високий або низький) рівень біохімічного речовини може свідчити про захворювання органа або тканини, що виробляє цю речовину. Проба крові також перевіряється на рівень ферменту ЛДГ (лактатдегідрогеназа).
Тільки для Вас – семінари для юристів в Києві, та дізнайтесь, як продати пай землі в Україні.
Існує три способи поширення раку в організмі.

Серед них можна назвати наступні:

Через тканини. Рак вражає прилеглі здорові тканини.
Через лімфатичну систему. Рак вражає лімфатичну систему і переміщається по лімфатичних протоках в інші частини тіла.
Через кров. Рак вражає вени і капіляри і переміщається з кров’ю в інші частини тіла.

Коли ракові клітини починають відділятися від первинної пухлини і переміщатися по тілу з лімфою або кров’ю, може утворитися інша (вторинна) пухлина. Цей процес називається метастазуванням. Вторинна (метастатична) пухлина буде ставитися до того ж типу раку, що і первинна. Наприклад, якщо рак молочної залози пошириться на кісткову тканину, ракові клітини в кістках будуть клітинами раку молочної залози. Хвороба буде визначатися як метастатичний рак молочної залози, а не рак кістки.

Стадії СНІД-асоційованої лімфоми можуть позначатися буквами Е і С.