Контакты
Новости
Наши партнеры

Як Ви успіли замітити, прогрес не стоїть на місці і на CROI 2016 вчені обговорили ряд нових стратегій з лікування та ведення пацієнтів, що живуть з ВІЛ. Ймовірно, багато хто з цих підходів будуть впроваджені в реальне життя вже в найближчому майбутньому. Серед них – застосування пролонгованих форм ін’єкційних препаратів у вигляді двокомпонентних схем, які зроблять лікування більш зручним і безпечним, а також імунотерапія.

Застосування пролонгованих ін’єкційних форм

За останніми даними досліджень, було виявлено, що поєднання двох ін’єкційних антиретровірусних препаратів пролонгованої дії проявляє подібну ефективність щодо вірусологічного контролю над інфекцією, як і традиційні схеми антиретровірусної терапії.

Антиретровірусна терапія (АРТ) проводиться довічно, і в даний час проводяться дослідження з розробки антиретровірусних препаратів пролонгованої дії, які не вимагають щоденного прийому.

У дослідженні, яке було представлено на конференції, взяли участь 309 осіб, вперше початківці антиретровірусну терапію. Всім учасникам призначалася АРТ за схемою «каботегравір + абакавір / ламівудин.

Учасники, яким вдалося досягти невизначуваним вірусного навантаження, були рандомізовані на групу осіб, які отримують ін’єкції «каботегравір + рілпівірін» кожні чотири або вісім тижнів, і групу осіб, що продовжує щоденний прийом таблетованих препаратів.

Дізнайтесь - які землі можна отримати без аукціону, та як продати пай в Україні.?
Через 32 тижні після рандомізації рівень вірусологічного контролю склав 94-95% серед осіб, які отримують пролонговані ін’єкційні препарати, в порівнянні з 91% серед учасників, щодня приймають таблетовані препарати.

Найбільш поширеним побічним ефектом при використанні ін’єкційних препаратів тривалої дії виявилася місцева реакція подразнення. Дев’ятнадцять осіб, які отримують ними ін’єкційних схему терапії, заявили про виникнення у них грипоподібних симптомів.

Учасники, які отримують ін’єкційний режим, були в більшій мірі задоволені проведеним лікуванням, ніж особи, які беруть таблетовані препарати (90 проти 70%, відповідно).

За результатами дослідження було прийнято рішення збільшити період спостереження до 96 тижнів поряд з проведенням 3 фази широкомасштабного дослідження.