Контакты
Новости
Наши партнеры

Дисбактеріоз піхви або вагінальний дисбактеріоз виникає через зміни в нормальній мікрофлорі піхви. Показано, що цим захворюванням страждають багато жінок, але у деяких з них симптоми вагінального дисбактеріозу практично непомітні. Проблеми, пов’язані з цим захворюванням незначні, але іноді дисбактеріоз піхви може привести до досить серйозних наслідків, викликаючи розвиток інфекційних запальних гінекологічних порушень.

Сьогодні все більш часто зустрічається безсимптомний перебіг захворювань гінекологічного профілю, серед них і інфекції, що передаються статевим шляхом. При цьому у жінки немає навіть патологічних виділень з піхви, які неможливо відрізнити від нормальних без виконання лабораторних аналізів. Прихований перебіг жіночих хвороб не супроводжується болем у животі, кровотечами, порушеннями менструального циклу та ін. Тому кожна жінка повинна проходити не менше двох разів на рік профілактичний огляд у гінеколога.  Пропонуємо для Вас, бізнес тренінги Київ та в Одесі.
Симптоми дисбактеріозу піхви
Майже в половині випадків дисбактеріоз піхви прихований і не проявляється ні якими симптомами. Тривалий час жінка не помічає порушень мікрофлори в піхві. Періодично змінюється характер виділень не викликає занепокоєння у жінки. В нормі ніяких виділень не повинно бути або тільки трохи прозорих виділень, що не мають неприємного запаху. Жінка не повинна відчувати сухості в районі статевих органів, включаючи момент статевого акту.

Дисбактеріоз піхви супроводжується збільшенням кількості виділень білувато-жовтуватого кольору з неприємним запахом. Інших симптомів дисбактеріозу піхви немає, якщо звичайно не виникло ускладнення. Тоді в статевих органів розвивається інфекція і відбувається запалення.

Піхву жінки заселено великою кількістю патогенних і умовно бактерій. При вагінальному дисбактеріозі ці бактерії можуть викликати запалення в стінці піхви, так званий вагинит. Якщо запалення розвивається в шийці матки, це цервицит. Симптомами запалення є: велика кількість виділень із піхви, неприємні відчуття в статевих органах, печіння, свербіж, біль. Перша ознака запалення – сухість піхви при статевому акті. Патогенні бактерії можуть переходити з піхви в матку, інфікуючи її (ендометрит), в придатки матки (аднексит), в сечовипускальний канал (уретрит) і сечовий міхур (цистит).
Вагінальний дисбактеріоз у молодих дівчат
У дівчат також зустрічаються порушення мікрофлори піхви, навіть якщо вони не починали статеве життя. Такі випадки зустрічаються так само часто, як і у жінок, які ведуть активне статеве життя. Причина криється в нестабільності гормонального фону при проходженні перших менструальних циклів і в особливостях будови дівочої пліви. Виявлено, що на самому початку регулярного статевого життя у дівчини може відбуватися занедбаність вагінальних бактерій в сечовий міхур. Це призводить до розвитку симптомів так званого «​​циститу медового місяця».

У дівчат при дисбиозе немає рясних виділень з піхви або ж це трапляється вкрай рідко. Лікування дисбактеріозу піхви у дівчат, які не мають статевого контакту, часто буває скрутним через особливості будови дівочої пліви. Це не дозволяє застосовувати багато лікарських засобів.
Вагінальний дисбактеріоз під час вагітності
Сама по собі вагітність може бути причиною розвитку вагінального дисбактеріозу. Симптоми дисбактеріозу, запалення піхви можуть розвиватися і посилюватися на тлі вагітності. Вони супроводжуються виділеннями з піхви, свербінням і палінням в статевих органах, болем при статевому акті. Це пояснюється перебудовою гормонального фону у жінок в період вагітності, що чинить негативний вплив на імунітет і мікрофлору піхви. Лікування дисбактеріозу і запалення піхви вагітних скрутно, оскільки не представляється можливим застосовувати антибіотики і иммунокоррекцию. Завданням лікарів при розвитку дисбіозу піхви у вагітних жінок є підготовка до пологів і усунення симптомів захворювання.