Контакты
Новости
Наши партнеры

Методи позбавлення від нічного хропіння.

Практично всі задаються питанням, чи можна вилікувати хропіння. Такий стан буває у 60% всього населення планети, воно може виникати епізодично або мати хронічний характер. Найчастіше з’являється хропіння вночі, це відбувається через загальне розслаблення всіх м’язів, в тому числі і верхніх дихальних шляхів. Порушення погіршує якість сну сплячого і всіх людей, які перебувають з ним в одному приміщенні, тому потрібно знати, як можна позбутися від патології. Найчастіше люди соромляться свого хропіння, адже це дуже негарно виглядає. Хоча храп не тільки неприємний зовнішнім проявом, він також дуже шкідливий для здоров’я. З’являється хропіння в тому випадку, якщо м’язи гортані недостатньо розвинені, а це призводить до ослаблення язичка. Чим це загрожує? В першу чергу недостатнім надходженням кисню в організм, людина може померти уві сні через брак повітря. Так що перед початком лікування потрібно звернутися до компетентного лікаря, і тільки потім приймати спроби самостійного лікування, якщо лікар виявився безсилий.

Причини хропіння. Уві сні людина втрачає контроль над собою, і саме в цей момент починається хропіння. Порівняти це можна з високим апетитом, коли людина давно нічого не їв і думає тільки про їжу без будь-якого самоконтролю. Хропіння – це наслідок руху язичка в носоглотці, завдяки язичку їжа не може проникнути в носоглотку, коли ви проковтнули їжу. Стандартне положення язичка висячий, але уві сні ми приймаємо горизонтальну позицію, що провокує вібрації під час дихання, так як язичок торкається до кореня язика. Через дотики з’являється вібрація, яка чується людям як хропіння, але при носовому диханні уві сні він не з’являється ніколи. Проблема виникає тоді, коли людина спить з відкритим або відкритим ротом, повітря починає проникати не тільки через ніс, а й через порожнину рота – говорить Джо Віталє Київ.

Вібрації з’являються в ротовій порожнині, якщо людина інтенсивно дихає ротом і провокує підняття кореня язика. Хоча це далеко не головна причина хропіння, якщо у людей є будь-які фізичні відхилення – хропіння неминучий, наприклад, при піднебінних дужках, які з’являються з-за лімфоїдної тканини, якщо вона швидко виростає. Але такий храп не найнебезпечніший, все-таки звуки людина практично не видає, а шанси задихнутися дуже низькі. Лікарі рідко визнають дану причину, як основну, саме базікання язичка і вібрації є основною причиною хропіння, яка найбільш небезпечна на даний момент – Майк Вікіг в Києві.

Але хвилюватися за своє здоров’я потрібно лише тоді, коли хропіння стає цілком буденним, наприклад, якщо він з’являється щоночі і людина не приділяє цьому належної уваги. Це навіть не хропіння, а хронічне захворювання, яке замасковане неприємним недоліком. Через деякий час відбувається ослаблення стінок гортані, що викликає ще більше сильні вібрації і хропіння. Чим довше триває хропіння, і чим менше ви приділяєте йому уваги, тим сильніше він стає, а ризик для здоров’я зростає. Періодично у людини відбуваються затримки дихання під час сну, що лише посилює внутрішній страх близьких людей.

Для того щоб зрозуміти основний механізм хропіння, потрібно відкрити медичну літературу і вивчити будову гортані і носоглотки. Коли людина спить, його м’язи гранично розслаблені, стінки горла теж розслаблені, але при вдиху знижується тиск в носоглотці, а це сприяє проникненню кисню в легені. У даній ситуації потік повітря проникає через горло і носову порожнину, а це викликає стискання глотки, що закриває потік кисню і не дає йому потрапити в легені. У людини відбувається вже вчинений рефлекс, він вдихає чисте повітря, діафрагма виконує завчені дії, але повітря не може потрапити всередину. Людський організм і головний мозок відчувають, що повітря не вистачає, що призводить до такого неприємного явища, як гіпоксія. При гіпоксії організм відчуває кисневе голодування, наприклад, при хропіння затримується дихання на 20 секунд і більше, а це надзвичайно небезпечно, адже тканини не отримують чисте повітря. Щодня кисневе голодування накопичується, а це збільшує небезпеку для організму.

Гіпоксія руйнує організм і впливає на наступні життєво-важливі системи:

Головний мозок – зростає ризик інсульту, погіршується робота центральної нервової системи.     Серцево-судинна система – регулярно серце приймає навантаження і справляється з ними, але при кисневому голодуванні, яке триває кілька місяців сильно збільшується ризик інфаркту.     Ендокринна система – відбувається уповільнення метаболізму, через деякий час обмін речовин погіршується настільки сильно, що у людини падає працездатність і бажання робити що-небудь.

З незрозумілих причин жінки схильні до хропіння в два рази менше, ніж чоловіки. Але цілком можливо це пов’язано з тим, що в жіночому організмі набагато більше гормону прогестерону. Завдяки йому відбувається стимуляція дихальної системи, причому незрозуміло, чому у жінок цього гормону набагато більше, ніж у чоловіків. Швидше за все, це пов’язано з народженням дітей, так як жіноче тіло піддається високим навантаженням під час і до пологів, а гормон покращує стан матері і стимулює головний мозок і серцево-судинну систему.

У деяких випадках ризик виникнення хропіння збільшується, наприклад, при синдромі апное, який характеризує дихальні затримки. Виникнути він може через зайвої ваги, який впливає на безліч захворювань. Справа в тому, що накопичений жир сприяє звуженню гортані, а це провокує швидкий прохід повітря через гортань. Чим ширше отвір, тим швидше проходить кисень, але при ожирінні воно звужується настільки сильно, що повітря провокує вібрації язичка і тим самим викликає сильний хропіння. Згодом синдром апное стає хронічним і стабільним, чим більше людина важить – тим складніше проблеми з диханням. Далі у людини з’являється кисневе голодування, яке погіршується метаболізм і призводить до інших захворювань. Через повільне обміну речовин жирова тканина збільшується, людина з незрозумілих йому причин набирає вагу, що лише підсилює хропіння.

Інша причина хропіння – ЛОР патологія. Наприклад, після травми у людини може викривити перегородка носа, а це звузить її і погіршить прохідність повітря. Нерідко це пов’язано з генетичною схильністю. Будь-які захворювання, що погіршують прохідність повітря, той же гайморит або риніт – підсилюють хропіння, викликають гіпоксію і безсоння. Захворювання центральної нервової системи або ендокринної системи теж впливають на хропіння, але в дуже рідкісних випадках, тому рідко пов’язують дані порушення з хропінням. Нерідко інсульт стає причиною хропіння. Гіпотиреоз погіршує функції щитовидної залози, що теж провокує хропіння.

Генетичні чинники теж впливають на настільки неприємний дефект, наприклад, маленька нижня щелепа і інші особливості особи. Мова просто напросто не вміщається в рот, тому займає дуже багато місця, яке призначене для дихальної системи. Трохи зміщується корінь язика, що викликає затримку дихання, і як наслідок – хропіння.