Контакты
Новости
Наши партнеры

Постійний менструальний цикл є запорукою жіночого здоров’я, а його порушення сигналізує про порушення в функціонуванні організму. Кожна жінка репродуктивного віку хоч раз у своєму житті стикається з проблемою менструального збою. Адже, жіночий організм настільки чутливий, що на нього можуть впливати внутрішні і зовнішні негативні фактори.

Збої місячних можуть відбувається з багатьох причин
Що собою являє менструальний цикл

Менструальний цикл – це циклічні зміни в організмі жінки, які відбуваються з постійною періодичністю часу. Для визначення тривалості циклу, потрібно порахувати кількість днів від першого дня однієї менструації до першого дня наступної за нею. Оптимальним є цикл, що становить 28 днів, але це лише усереднений показник.

Адже, кожен організм індивідуальний і цикл не може бути у всіх абсолютно однаковим. Тому, нормальна тривалість циклу становить від 21 до 37 днів, але з урахуванням постійності.

Пропонуємо Вам, Майк Вікінг Київ, а також, Джо Витале в Києві.

Відхилення від одного максимум до трьох днів вважаються допустимими. Тривалість же самих місячних не менше 3 і не більше 7 днів. Якщо ваш цикл відповідає цим умовам – ви здорові. Але, якщо ви помітили збій, то потрібно відразу ж відвідати гінеколога. Так як причини збою можуть бути від нешкідливих до небезпечних для репродуктивної функції і здоров’я в цілому.

Збої в діапазоні трьох днів є цілком нормальними
Різновиди збою менструального циклу

Найчастіше, під збоєм менструального циклу розуміють затримку місячних. Але, це думка помилкова. Оскільки при аналізі циклу місячних розглядають ряд характеристик: тривалість, регулярність, інтенсивність, які супроводжують симптоми. Виходячи з цього, виділяють види збою.

Аменорея – відсутність місячних більше 3 місяців.
Поліменорея – дуже короткий менструальний цикл, менше 21 дня. При поліменореі, місячні можуть йти по кілька разів на місяць.
Олігоменорея є повною протилежністю поліменореі. Основні симптоми олигоменореи наступні: тривалість циклу більше 38 днів, мізерні виділення під час місячних.
Менорагія – рясні крововтрати під час місячних при регулярному менструальному циклі. Нормою втрати крові є не більше 50-80 мл на добу і 250 мл за весь час менструації. Перші два дні характеризуються найбільшою крововтратою. З кожним днем ​​кількість виділеної крові зменшується. Якщо ж місячні ллють на 5 день в тому обсязі, що і в перший день, то це не є нормою, і для встановлення причини потрібно пройти обстеження.
Метрорагія – тривалі і часті виділення, які можуть бути як рясними, так і незначними, з нерегулярним інтервалом. Метрорагія, як і менорагія, відносяться до форм маткової кровотечі.
Маткові кровотечі між місячними також розглядаються, як симптоми збою менструального циклу.
Дісмінорея – погане самопочуття або по народному ПМС. При дисменореї, симптоми можуть бути самими різними. До часто виявляється симптомів відносять нервозність, перепади настрою, сильні болі внизу живота і в попереку, нудота. Чому жінки терплять їх і не звертаються за допомогою, щоб полегшити свої страждання? Просто більшість вважають їх нормою.

Нерідко виділення під час місячних можуть супроводжуватися кров’яними згустками, що може дати привід для хвилювань. Але це нормальне явище, яке пояснюється тим, що при рясних місячних в піхву накопичується кров і згортається в згустки. Найчастіше з цим стикаються жінки зі спіраллю.

Не варто радіти, якщо місячні супроводжуються незначними виділеннями. Це дуже зручно, але малий обсяг виділеної крові свідчить про нестачу естрогену в організмі.
Дисменорея – сильні болі при ПМС